Trinkelių forma 60x60x6

Trinkelių formos
Click image for Gallery

Trinelių forma 60x60x6

Trinkelių formos aprašymas

Trinkelių liejimo forma 60x60x6 - Daugeliui gerbuvio puoselėtojų norisi vis įdomesnių raštų trinkelių, nes įprastos šaligatvio plytelės daugeliui yra pabodusios. Tokiu atveju, šios trinkelių formos bus geriausias pasirinkimas norint pačiam pasidaryti sodo takelį, terasą, supynės, automobilio, kiemo aikštelę. Sodo takelio formos raštas primeną dekoratyvinio, skaldyto akmens siluetą, todėl suteikia išskirtinį grožį aplinkai. Plastikinės trinkelių formos betono gaminiams pagaminamos iš aukštos kokybės, daugkartinio naudojimo polipropileno. Trinkelių liejimo formos paprasto naudojimo dėka, takelį ar aikštelę gali išsilieti kiekvienas statybose neįgudęs žmogus. Trinkelių kojimas pradedamas tiesiai ant pagrindo turint paprasčiausius įrankius, kuriuos tikrai galima rasti pas kiekvieną mėgstantį pasidarbuoti namuose. Taigi, jums nereiks jokių papildomų brangių įrankių, ir toks trinkelių liejimo būdas bus daug pigesnis nei klojant įprastas betonines trinkeles. Tikimės, jog šios formos dėka, bus išbetonuoti jūsų sodo takeliai, aikštelės ir įgyvendintos kitos sodo idėjos.


Betono formos skiedinio sudėtis

Pagrindiniai įrankiai trinkelių formos plytelių gamybai: Betono maišyklė, kelnė, kastuvas ir statybinis kibiras.

Betono formos skiediniui reikalinga: Vanduocementas (rekomenduojas - Rocket M600) ir žvyras. Taip pat galima papildomai naudoti betono plastifikatorių, kurį įsigysite daugelyje statybinių medžiagų  parduotuvėse.


Sodo takelio formos skiedinio maišymas

Trinkelių formos skiedinį galima sumaišyti mikseriu, kastuvu ar betono maišykle. Žinoma, kokybiškiausias betono išmaišymas būtų betono maišyklėje, bet neturint jos- pasirenkami anksčiau išvardinti maišymo įrankiai. 

Pirmiausia viskas išmaišoma tokia eiliškumo tvarka:

Cementas+ žvyras+vanduo (jei norima gaminti spalvotas trinkeles, pirmiausia į vandenį dedami betono dažai ir gerai išmaišomi).


Takelių, aikštelių trinkelių klojimas
 1. Pasirenkamas  ir pasižymimas norimas takelio ir aikštelės kontūras.
 2. Nukasamas viršutinis dirvožemis.
 3. Užpildoma smėlio ir žvyro mišiniu ir pradedama trombuoti.
 4. Trinkelių formos prieš naudojamą turi būti sutepamos atskyrimo tepalu.
 5. Ant pagrindo dedama sodo takelio forma ir kelne užpildoma betono mišiniu ( mišinio santykis: 1cementas :3 žvyras).
 6. Užpildytą takelio formą galima pastuksenti, taip betonas tolygiau pasiskirsto ir tankėja po plytelių formos kontūrus.
 7.  Nulyginamas trinkelių formos  paviršius, perteklinis betono kiekis  nuimamas atgal į maišyklę.
 8. Vasaros metu  laukiama 5 - 10min. , kol  betonas ims palengva stingti,ir tik tada atsargiai nukeliama takelio forma.
 9. Forma dedama šalia išbetonuotos plytelės ir vėl naujai kartojamas aukščiau aprašytas veiksmas.
 10. Trinkelių tarpų užpildymas galima  atsijomis, sijotu smėliu ir t.t.
 11.  Dirbant su keliomis formomis, darbas vyksta daug sparčiau. Darbuojantis su 2-4 formomis nereikia laukti, kol sustings betonas, ir tokiu procesu vyksta nuoseklus plytelių liejimas.


Automobilio aikštelės betonavimas

Trinkelių liejimo formos sukurtos ne tik vaikščiojimo takeliams, bet gali būti naudojamos ir automobilių aikštelių liejimui. Tokiu atveju reikia rinktis storesnes formas (minimum 5 cm storio). Taip pat ruošiamas pagrindas turi būti tvirtesnis, dėl didesnio automobilio svorio. Nukasus viršutinį velėnos sluoksnį, dar papildomai nukasama 15-20 cm žemių.  Tik tada galima pilti žvyro- smėlio miišinį ir trombuoti. Visa kita atliekama taip pat, kaip nurodytas bendras betono liejimo formos naudojimas.


Spalvotų trinkelių  gaminimas

Dekoratyvinis takelis gali būti ir pigmentuojamas ir įvairiausiomis spalvomis. Tam naudojami betono dažaigeležies oksido pigmentas. Geležies oksidas naudojamas betono gaminių pigmentavimui. Šis pigmentas yra atsparsus šarmams, įvairioms atmosferos sąlygoms, spalva ilgai išlieka intensyvi ir nenublunka saulėje. Liejant trinkeles dažniausiai naudojoama 1-4 proc. pigmento. Spalvos intensyvumas priklauso nuo norimo  trinkelių atspalvio. Geležies oksido taip pat negalima padauginti, nes tokiu atveju mažėja trinkelės atsparumas šalčiui, atmosferiniam orų poveikiui. Gaminat spalvotas trinkeles, reikėtų pasižymėti naudojamus mišinio ir pigmento santykius. Nes jei kaskart santykiai bus kiti, trinkelių atspalvis gali skirtis. Pigmentuoti sodo takeliai puikiai pagyviną aplinkos vaizdą. Pigmentus galima įsigyti kartu su formomis: https://silikon.lt/formos/priedai-formoms


Trinkelių formos naudojimo apibendrinimas:

 • Originalios plastikinės trinkelių formos, kurių dėka sodo takeliai atrodys išskirtinai.
 • Įmanoma sukurti įvarias takelių-aikštelių formas, vingiuotus, atsišakojančius takelius, keliukus, aikšteles.
 • Paprastas trinkelių klojimas su primityviomis statybinėmis medžiagomis ir įrankiais.
 • Su takelio forma darbus galima atlikti vienam.
 • Lengvas sodo takelių įrengimas net ir neįgudusiam sodininkui.
 • Dedant geležies oksido pigmento galima gaminti ir spalvotas trinkeles.
 • Į betono mišinį dedant armatūros arba polipropileno plaušo galima dar labiau padidinti betono stiprumą. Tai labai aktualu automobilio keliukams ar aikštelėms.
 • Naudojant trinkelių formas žemesni reikalavimai takelio pagrindui.
 • Žemesnė trinkelių klojimo kaina klojant pačiam.
 • Konsultacijos telefonu klojant trinkeles
 Trinkelių formos panaudojimas

Parašyti įvertinimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras

Susijusios prekės